Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Geografijos referatai

Geografijos referatai (77 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Rasės ir gyventojai

  Literatūros apžvalga. Rasė. Kaip, kada ir kur kilo žmonių rasės. Rasinis gyventojų susiskirstymas. Kas yra tauta? Tautos kultūros ir buities ypatumai ir etninė savimonė. Kas yra kultūra? Religijos ir jų paplitimas. Gyventojų išsimokslinimas. Gyvenviečių geografija. Gyvenviečių tipai ir formos. Bendroji pasaulio gyventojų skaičiaus didėjimo apžvalga ir jo tempai. Gyventojų prieaugis. Pasaulio gyventojų tankumas. Darbo rezultatai. Pagrindinės rasės ir jų gyventojų skaičius. Kultūros "pliusai" ir "minusai".
  Geografija, referatas(45 puslapiai)
  2006-11-05
 • Socialinės geografijos tyrimo metodai

  Įvadas. Socialinės geografijos aprašymo atvejai. Konstancinis aprašymas. Dinaminių reiškinių, įvykių, pasireiškiančių atskirose šalyse, rajonuose ir t.t. aprašymas. Priežasties – pasekmės ryšių aprašymas. Prognozinis aprašymas. Statistinių duomenų apdorojimo metodas. Lyginamasis geografinis metodas. Kartografinis metodas. Ženklų metodas. Izolinijų metodas. Kokybinio fono metodas. Taškų metodas. Arealų metodas. Linijinių ženklų metodas. Judėjimo ženklų metodas. Kartodiagramų metodas. Lokalizuotų kartogramų metodas. Kartogramų metodas. Istorinis metodas. Geografinis aiškinimas. Mokslinių šaltinių ir literatūros analizė. Išvados.
  Geografija, referatas(22 puslapiai)
  2006-12-28
 • Stichinės nelaimės (3)

  Įvadas. Tikslas: Išnagrinėti pavojingus gamtos reiškinius, jų susidarymo priežastis veikimo principą, bei padarytos žalos mastą. Ugnikalniai. Kas yra ugnikalnis? Ugnikalnių tipai bei sandara. Ugnikalnių susidarymo priežastys ir paplitimo zonos. Ugnikalnių išsiveržimai. Ugnikalnių išsiveržimo produktai. Galingiausi ugnikalnių išsiveržimai. Žemės drebėjimai. Apie žemės drebėjimus. Tipinės žemės drebėjimų sukeltos pasekmės. Galingiausi žemės drebėjimai. Potvyniai. Kas yra potvynis? Vandens apytakos ratas. Didžiausi potvyniai. Tolimesnė ateitis. Cunamiai. Kas yra cunamis? Cunamių charakteristika. Didžiausi cunamiai. Sausros. Kas yra sausra? Sausros pasekmės. Taifūnai. Kas yra taifūnas? Kaip uraganas susidaro? Didžiausi Lietuvoje kilę uraganai. Didžiausi uraganai kilę užsienyje. Tornadai. Kas yra tornadas? Viesulai Lietuvoje. Tornadų alėja. Išvados. Referatas ir PowerPoint pristatymas "Stichinės nelaimės" (30 skaidrių).
  Geografija, referatas(18 puslapių)
  2010-05-31
 • Šiaurės Amerikos augalija ir gyvūnija

  Šiaurės Amerikos augalija ir gyvūnija.
  Geografija, referatas(5 puslapiai)
  2004-12-20
 • Šiluminė energetika

  Įvadas. Energetikos politika. Energijos ištekliai. Energijos gamyba ir suvartojimas. Energijos balansas. Ateities energetika. Saulės šiluminė energetika. Išvados.
  Geografija, referatas(11 puslapių)
  2007-03-15
 • Teritoriniai atradimai XVII — XIX amžiuje

  Įvadas. Vidurio ir Rytų Sibiro atradimas. Ochotsko jūros ir kelio iš Arkties į Ramųjį vandenyną atradimas. Australijos ir Okeanijos salų atradimas. Šiaurės Vakarų Amerikos ir Šiaurės kelio į Japoniją atradimas. Rusų atradimai Ramiajame vandenyne XVIII amžiaus antroje pusėje. Pirmoji Džeimso Kuko kelionė aplink pasaulį. Antroji Kuko kelionė aplink pasaulį. Trečioji Kuko kelionė. Belinhauseno ir Lazarevo ekspedicija bei Antarktidos atradimas. Azijos Arktis tyrimai ir atradimai. Išvados.
  Geografija, referatas(12 puslapių)
  2008-06-20
 • Topografinių planų rengimo technologija

  Topografiniai darbai, topografinės nuotraukos geodezinis pagrindas. Stambaus mastelio topografinė nuotrauka. Topografinių nuotraukų tikslumas. Topografinio plano sudarymo darbų eigos schema. Topografinės nuotraukos reljefas. Topografinė nuotrauka. Išvados.
  Geografija, referatas(8 puslapiai)
  2006-06-12
 • Transporto geografija (3)

  Transporto geografijos esmė. Tarptautinės transporto organizacijos. Transporto rūšių privalumai ir trūkumai. Susisiekimo rūšys. Europos oro uostai ir aviakompanijos. Transporto geografijos fiziniai komponentai. Kroviniai ir jų srautai.
  Geografija, referatas(11 puslapių)
  2006-06-07
 • Transporto geografija (6)

  Transporto geografija. Transporto, kaip transporto geografijos elemento, samprata. Transporto operacijos. Kas sudaro pasaulinę transporto sistemą? Nuo ko priklauso transporto plėtotė šalyse ir regionuose? Tarptautinė ekspeditorių asociacijų federacija. Transporto rūšių privalumai ir trūkumai. Transporto rūšių įvertinimas pasaulyje. Susisiekimo rūšys. Vandens transportas. Upių transportas. Transporto geografijos funkciniai komponentai. Transporto geografijos fiziniai komponentai.
  Geografija, referatas(6 puslapiai)
  2007-10-12
 • Turkija (4)

  Turkija trumpai. Geografinė padėtis. Klimatas. Geografiniai ekstremumai. Augalija ir gyvūnija. Istorinė praeitis. Miestai. Efesas. Kaunus-Daljanas. Pamukalė. Įstaigos. Paštas ir telefonas. Parduotuvių darbo laikas. Gydytojai ir ligoninės. Sveikata. Gyventojai. Klausymosi įpročiai. Elgesys per susitikimus ir derybas. Religija. Valgiai. Turkų stereotipai. Turkų persekiojimai. Kaip sutarti su turkais. Politika. Turkija ir Europos Sąjunga (ES). Turkijos ekonomika. Turizmas. Antalija. Bodrumas. Orai kurortuose. Viešbučiai. Naudinga žinoti keliaujant į Turkiją. Turkija ir Lietuva. Turkijos ambasadorius Vilniuje. Lietuvos ambasadorius Turkijoje. Vizitas Panevėžio "Ekrane".
  Geografija, referatas(19 puslapių)
  2006-11-07
 • Urbanizacijos samprata

  Įvadas. Darbo tikslai: išnagrinėti patį urbanizacijos procesą, palyginti koks jis buvo seniau ir koks yra dabar, pateikti raidos prognozių tendencijas, aptarti pagrindines urbanizacijos teorijas, taip pat palyginti skirtingus urbanizacijos modelius įvairiose pasaulio dalyse. Urbanizacijos sąvoka. Urbanizacija anksčiau ir dabar. Urbanizmas ir urbanizacijos modeliai. Urbanizacijos mastai konkrečiuose regionuose. Urbanizacijos sukeltos problemos. Išvados.
  Geografija, referatas(10 puslapių)
  2010-11-02
 • Vasko da Gama

  Vasko da Gamos kelionė Vakarų Afrikos pakrante. Rytų Afrikos pakrante. Vasko da Gama Indijoje. Kelias atgal.
  Geografija, referatas(4 puslapiai)
  2006-04-20
 • Vėjai ir krituliai. Bangavimas ir srovės

  Vėjas. Vėjo stebėjimai. Vėjo ir atmosferinių slėgių geografinis pasiskirstymas. Svarbesnieji vėjų režimai. Krituliai. Sniego pavidalo krituliai. Bangavimas ir srovės. Bangos. Įvairios bangų rūšys. Transliatyviosios seisminės arba vulkaninės kilmės bangos. Okeaninės srovės. Jų pobūdis ir jų stebėjimo metodai. Bendrosios paviršinės cirkuliacijos sąlygos. Jūrinių srovių kilmė. Išvados.
  Geografija, referatas(17 puslapių)
  2005-11-03
 • Vilniaus apskrities demografinė analizė

  Įvadas. Darbo tikslas – atlikti Vilniaus apskrities demografinę analizę. Istorinė Lietuvos gyventojų surašymų apžvalga. Vilniaus apskritis. Vilniaus apskrities demografinė analizė. Gyventojai. Lietuvos ir Vilniaus apskrities gyventojų tautinė sudėtis. Migracija. Gimstamumas. Santuokos ir ištuokos. Mirtingumas. Švietimas. Užimtumas. Nedarbas. Ekonomika. Rinkėjų aktyvumas 2002 ir 2007 m. savivaldybių tarybų rinkimuose. Kultūra. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis. PowerPoint pristatymas (15).
  Geografija, referatas(24 puslapiai)
  2009-04-16
 • Vilniaus rajono gamtiniai rekreaciniai ištekliai

  Įvadas. Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti dabartinę turimų rekreacijos išteklių situaciją Vilniaus rajone. Kraštovaizdis. Estetiškas kraštovaizdis skatina rekreaciją. Klimatinės sąlygos. Reljefas ir dirvožemis. Vandens telkinys. Medynai (miškai). Gamtinės vertybės ir unikumai. Kultūros paveldas. Išvados.
  Geografija, referatas(14 puslapių)
  2010-07-07
 • Visuomeninė geografija

  Ekonomika. Sociologija. Visuomeninė geografija. Teritorinės sistemos. Mokslininkai prisidėję prie visuomeninės geografijos. Geopolitika. Eurocentrinė. Bipoliarinė. Policentrinė. Stiprios ir silpnos valstybės. Priklausomybės teorija. Modernizavimo teorija. Kapitalo kaupimas. Parama. Globalizacija. Pasaulinės ekonomikos globalizacijos apraiška. Faktai.
  Geografija, referatas(8 puslapiai)
  2008-01-17
 • Žemėlapiai ir miesto civilizacijų vystymasis

  Įžanga. Egiptas. Nilo potvyniai ir žemdirbystė. Amatai ir mainai Egipte. Žmonių išnaudojimas. Žmonių piramidė. Valstybės susikūrimas. Faraonai. Piramidžių statyba. Egipto karalystės galybė ir smukimas. Senovės Egipto raštas. Mokslo žinių atsiradimas. Medicina Egipte. Istorinis mumifikavimas Egipte. Religija. Egipto istorijos periodizacija. Kartografijos užuomazgos Egipte. Mesopotamija. Tarpupio gyventojai. Tarpupio kapų radiniai. Zikuratai. Šumerų laimėjimai. Mesopotamijos žemėlapiai. Babilonas. Karaliaus Hamurabio įstatymai. Babilonas VII – VI a. pr. m. e. Babiloniečių mokslo žinios. Babilono užkariavimas. Babilono kartografijos palikimas. Išvados.
  Geografija, referatas(24 puslapiai)
  2008-12-16
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Puslapyje rodyti po