Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Geografinės sistemos

Geografinės sistemos

Aprašymas

Laboratorinis darbas Nr. 2. Užduotis: Apibūdinkite geografinę sfera kaip sistemą pagal žemiau pateiktas savybes. Svarbiausios sistemų savybės. Vientisumas. Funkcionavimas. Hierarchinė struktūra. Vidiniai ryšiai. Išoriniai ryšiai. Savireguliacija.Inertiškumas. Ribos. Vystymasis. Plėtra. Branduolys ir apvalkalas. Entropiškas.

Ištrauka

1. Vientisumas. Žemė sudaryta iš daugybės vieną kitą dengiančių skirtingų sluoksnių - sferų ir apvalkalų. geografinę sferą, kuri apima litosferą, apatinę atmosferą (troposferą), hidrosferą ir biosferą. Nors kiekviena šių geosferų vystosi pagal savus dėsnius, jos įsiskverbia viena į kitą ir yra tampriai susijusios medžiagų ir energijos apykaita, sudarydamos vieninga, besivystančia atvira sistemą, esančioje labilioje pusiausviroje.

2. Funkcionavimas. Saulės energija pagrindinė geografinėje sferoje vykstančių procesų varomoji jėga; čia ji paverčiama į kitas energijos rūšis - šilumą, cheminę, mechaninę energiją, o gyvieji organizmai fotosintezės būdu ją verčia į organines medžiagas.
Geografinę sferą taip pat veikia ir vidinė Žemės energija. Didžioji jos dalis sunaudojama tektoniniams judesiams. Žemės paviršių pasiekia tik nedidelė dalis vidinės žemės energijos bei medžiagos dalis.
Medžiagų ir energijos apykaita palaiko geografinės sferos vienybę ir stabilumą, o tai reiškia funkcionuoja.

3. Hierarchinė struktūra. Pagrindiniai (vedantieji) komponentai. Svarbiausios yra negyvosios geosferos – litosfera, hidrosfera, atmosfera. be vientisumo pagrindinės geografinės sferos savybės yra zoniškumas ir ritmiškumas.
Antraeiliai (priklausomi) komponentai. Biosfera, nors ir išskirtinė yra priklausoma nuo negyvosios aplinkos.

4.Vidiniai ryšiai. Medžiagų ir energijos apykaita palaiko geografinės sferos vienybę ir stabilumą. Kita vertus, geografinės sferos komponentų tarpusavio priklausomybę lemia, kad bent vieno komponento pokytis neišvengiamai atsiliepia ir kitiems, kuriam laikui išvesdamas sistemą iš pusiausvyros. tuomet sistema persitvarko, prisitaiko prie naujų sąlygų ir grįžta į pusiausvyrą. Taigi, geografinės sferos vystimasis vyksta ne tolygiai, o šuoliškai, sukrėtimus keičia sąlyginės ramybės laikotarpiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasGeografijos laboratorinis darbas
KategorijaGeografija
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis7.93 KB
AutoriusMekika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPileckas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Geografines sistemos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą