Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Skurdo matavimo būdai Lietuvoje ir pasaulyje

Skurdo matavimo būdai Lietuvoje ir pasaulyje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Skurdo teorinė analizė. Skurdo sąvoka ir koncepcijos. Skurdo priežastys. Skurdo rizikos grupės. Skurdo lygio matavimas. Matavimo metodai. Gyvenimo lygio analizė. Skurdo ribos. Skurdo matavimo rodikliai. Skurdo matavimo problemos. Skurdo būklė Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Skurdo būklė Lietuvoje. Namų ūkių disponuojamų pajamų diferenciacija 2006 metais. Gyvenimo lygio ir santykinio skurdo rodikliai 2006 metais. Skurdo būklė pasaulyje ir Europos Sąjungoje (ES). Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas.
Skurdo sąvoka – daugiaprasmė, ji reliatyvi ir priklauso nuo pasiekto gyvenimo lygio šalyje. Kadangi skurdas apibūdinamas įvairiai, skurdo riba taip pat gali būti nustatoma įvairiais metodais.
Skurdo mažinimo Lietuvoje strategijoje skurdas apibrėžiamas kaip pajamų ir kitų išteklių (materialinių, kultūrinių ir socialinių), užtikrinančių Lietuvos visuomenei priimtinus gyvenimo standartus, neturėjimas. Pagrindiniu skurdo kriterijumi, analizuojant skurdo paplitimą ir projektuojant socialinės ir ekonominės politikos priemones, laikoma santykinė skurdo riba, apskaičiuojama kaip 50 proc. vidutinių vartojimo išlaidų.
Pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimo duomenimis, skurdo rizikos lygis 2006 m. buvo 20 procentų. Palyginti su 2005 m., skurdo rizikos lygis sumažėjo 0,5 procentinio punkto.
2006 m. apie 680 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau skurdo rizikos ribos. Šiai grupei priskirti asmenys, gyvenantys namų ūkiuose, kurių disponuojamosios pajamos 2005 m. buvo mažesnės už 60 procentų ekvivalentinių disponuojamųjų pajamų medianos.
Skurdo lygis – tai gyventojų, esančių žemiau skurdo ribos, dalis. Jų pajamos (vartojimo išlaidos) yra mažesnės negu tam tikru metodu apskaičiuota skurdo riba.
Darbo tikslas – atlikti skurdo ypatumų analizę.
Darbo uždaviniai:
1. Atlikti skurdo teorinę analizę: išanalizuoti skurdo sąvoką, koncepcijas, jo priežastis, išskirti skurdo rizikos grupes, išanalizuoti skurdo matavimo būdus bei problemas.
2. Atlikti skurdo lygio ir paplitimo Lietuvoje analizę.
Tyrimo objektai:
1. Lietuvos gyventojų pajamos.
2. Skurdas Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasGeografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis46.13 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŽalienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word skurdo matavimo budai lietuvoje ir pasaulyje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Žalienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą