Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Pavojingų gamtos reiškinių paplitimas pasaulyje

Pavojingų gamtos reiškinių paplitimas pasaulyje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Ugnikalniai. Išsiveržimų klasifikacija. Ugnikalnių išsiveržimų produktai. Veikiantys pasaulio ugnikalniai. 4 aukščiausiai veikiantys ugnikalniai. Žemės drebėjimai. Ar daugėja žemės drebėjimų? Apsauga nuo stichinių nelaimių. Žemės drebėjimai. Cunamiai. Griūtys ir nuošliaužos. Didžiausios nuošliaužos. Potvyniai. Vėjai. Tornadai. Uraganai. Kaip uraganas susidaro? Sausra. Sausros pasekmės. Didžiausios užfiksuotos sausros. Gamtinių katastrofų paplitimas pasaulyje. Žemėlapis. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Pasaulyje kasdien kur nors įvyksta gamtos stichinės nelaimės. Žmonių gyvenimas Žemėje nesudaro nė tūkstantosios gyvybės egzistavimo mūsų planetoje trukmės dalies. Kad ir kokie didžiuliai būtų technikos laimėjimai, mūsų galios, palyginti su beribėmis Gamtos jėgomis, vis dar labai menkos.

Šiame darbe nagrinėjau katastrofines gamtos nelaimes, kurios vyksta visame pasaulyje. Nagrinėjau pavojingiausias turizmui pasaulio vietas, veikiančius ugnikalnius, per pastaruosius keleta metų įvykusius žemės drebėjimus, cunamius, potvynius, sausras, uraganus. Visos šios nelaimės pareikalavo daugybę aukų ir neigiamai paveikė milijonų žmonių gyvenimus visame pasaulyje. Šios katastrofos sugriauna jų ištiktų šalių ekonomiką, nuo jų nukenčia skurdžiausi ir labiausiai pažeidžiami išsivysčiusių šalių gyventojų sluoksniai ir ypač silpniausiai išsivysčiusios šalys. Manoma, kad stichinės nelaimės yra pagrindinė darnaus vystymosi ir pastangų įveikti skurdą kliūtis.

Žmonijos silpnoji vieta, apsunkinanti išgyvenimą užklupus gamtos stichijai yra nesugebėjimas planuoti ateitį arba neturėjimas priemonių padėsiančių apsisaugoti užklupus gamtos stichijai. Visa tai atsiliepia finansų, pastatų ir žmonių netektimi. Praradimų rezultatai priklauso nuo to, kaip visuomenė reguos į katastrofą. Tai galima suprasti kaip formuluotę: stichija užklumpa tada, kai atsiranda galimybė būti pažeidžiamu. Gamtos pavojai niekada netaps stichine nelaime, jei vietovė yra nepažeidžiama (pvz., stiprūs žemės drebėjimai neapgyvendintose vietovėse). Kartais terminas "gamtos" yra ginčytinas, nes kai kuriais atvejais pavojai ir katastrofos nenutinka be žmogaus įtakos. Stichijos poveikio stiprumas taip pat priklauso nuo stichijos dydžio, prigimties (pvz., žaibas gąsdina tik mažą vietovę, o smūginiai įvykiai gali sunaikinti civilizaciją).

Klimatas keičiasi. Stebint šimtmečių temperatūros, ypač žiemą, svyravimus, galima teigti, kad jaučiamas klimato atšilimas. Šiltėja žiemos. Sausros, karščiai, liūtys, vėjai, škvalai, žemės drebėjimai, dažnėja ir stiprėja, padaro daugiau žalos. Ypač liūtys ir sausros. Jeigu 1960–1969 metų periodu jų būdavo kasmet vidutiniškai 27, tai pastarųjų metų dešimtmetyje – 57. Stichinių nelaimių sukelti ekonominiai nuostoliai padidėjo beveik 7 kartus. Vokietijoje per paskutinius 35 metus gamtos nelaimių padaugėjo keturis kartus.

Gamtos katastrofų galingumas didėja kasmet. Pakanka prisiminti potvynius Europoje, tame tarpe ir 2005 metų uraganą "Katrina", nusiaubusį Naujojo Orleano miestą, 2004 metų cunamį Pietryčių Azijoje. Tačiau jokios tragedijos netampa perspėjimu žmonijai. Nors visa byloja, kad pasauliui reikia keistis.

Atrinkti reikiamą literatūrą, informacinius šaltinius ir viska dėsningai išdėstyti kursiniame darbe, man dirbančiam žmogui, užimė nemažai laiko. Pagrindinę literatūrą naudojau iš Martyno Mažvydo bibliotekos, kurioje praleidau daugiausiai laiko medžiagos rinkimui. Fundamentalios literatūros rinkimas man buvo begalo naudingas ne tik kursinio darbo rašymui, bet taip pat ir bendram išsilavinimui. Preliminariu skaičiavimu, kursinio darbo rašymas, man truko 44 val. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasGeografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai20
Dydis1.52 MB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. R. Krupickas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pavojingu gamtos reiskiniu paplitimas pasaulyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Doc. dr. R. Krupickas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą