Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Kraštotvarka

Kraštotvarka

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kelmės rajono savivaldybės bendra charakteristika. Problemų pagrindimas (analitinė dalis). Kelmės rajono savivaldybės aplinkos būklės apžvalga. Veiksmų plano sudarymas (koncepcinė dalis). Tikslai problemoms spręsti. Veiksmų planas. Strategijos įgyvendinimo prielaidos. Teisiniai ir instituciniai pagrindai. Teritorinis planavimas ir ūkio sektoriai. Moksliniai tyrimai ir monitoringas. Informacija, švietimas ir kadrų rengimas.

Ištrauka

Aplinkosauga yra viena iš trijų subalansuoto vystymosi dimensijų. Subalansuoto vystymosi teorija teigia, kad tiek ekonominės, tiek socialnės sistemos vystosi tam tikroje ekologinėje aplinkoje, veikia ją ir yra įtakojama jos grįžtamaisiais ryšiais. Aplinkosaugos tikslas aplinkos kokybės, gamtinių išteklių išsaugojimas, gausinimas ir kraštovaizdžio struktūros gerinimas. Aplinkos būklė ir kraštovaizdžio bei biologinė įvairovė įtakoja ir pačių žmonių gyvenimo sąlygas, ekonominę ir socialinę pažangą.
Krašotvarkos tikslas – subalansuoti šalies socialinę, ekonominę raidą: suformuluoti racionlius gamtos ir visuomenė ssantykius; suformuojant optimalią gyvenamąją darbo ir polsio aplinką; parengiant teritorijos apgyvendinimą ir naudojamt apsaugos modelius. Teritorijų planavimas – nustatyta procedūra teritorijos vykdymo bendrijai, erdiniai koncepcijai, žemės naudojimo prioritetams, aplinkosaugos, paminklosaugos ir kitomis sąlygomis.
Pagrindinė kliūtis, trukdančios sparčiau įgyvendinti subalansuotą vystymąsi Lietuvos savivaldybėse – žinių ir supratimo apie subalansuotą vystymąsi trūkumas, strateginio planavimo patirties stoka, bendravimo su visuomene tradicijų nebuvimas, visuomenės daugumos pasyvumas, finansinių išteklių ir žmogiškųjų išteklių nepakankamumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-13
DalykasGeografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis170.43 KB
Autoriuspablo
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Krastotvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą